Strefa pracy

Pracuj i bądź aktywny!

Kontynuowanie zatrudnienia to jeden z najlepszych sposobów na pozostanie aktywnym! W ofercie Festiwalu nie mogło zatem zabraknąć lokalnych pracodawców, którzy cenią sobie współpracę z osobami posiadającymi bogate CV i ogromne doświadczenie. Podczas wydarzenia blisko 50 przedsiębiorców zaprezentuje kilkaset ofert pracy w pełni dostosowanych do możliwości seniorów. Wśród wystawców znajdą się znane i cenione marki takie jak Biedronka, CCC, Carrefour czy Leroy Merlin, a także lokalni pracodawcy: Saur Neptun Gdańsk, Zakłady Mięsne Nowak, Solid Security oraz Centrum Nauki i Biznesu „Żak”.

Firmy poszukiwać będą osób gotowych rozpocząć pracę m.in. na stanowisku pracownika działu obsługi klienta, florysty, psychologa, logopedy, pracownika obsługi sali, konserwatora, doradcy klienta, kasjera, pracownika obsługi monitoringu czy kucharza bądź kierowcy. W każdym przypadku oferowane zatrudnienie jest w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Spacer aleją przygotuje Cię do pracy

Przed spotkaniem z pracodawcą warto się jednak przygotować do rekrutacji. Na pytania związane z tworzeniem dokumentów aplikacyjnych czy przygotowywaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej odpowiedzą doświadczeni eksperci – doradcy zawodowi i trenerzy kariery. Znaleźć ich będzie można w Alei Rekrutacji zlokalizowanej w ramach Strefy Pracy. Również tam stanie fotobudka, specjalny automat za pomocą którego będzie można bezpłatnie wykonać profesjonalne zdjęcie do CV.