Power2Work

W ramach targów, z myślą o młodych mieszkańcach województwa pomorskiego, zorganizowany będzie event dla młodzieży pod hasłem „POWER 2 WORK” promujący Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój - pieniądze z tego programu przeznaczone są na wsparcie młodzieży do 30 go roku życia. Podczas eventu w strefie dla młodzieży będzie można pozyskać informacje o możliwościach jakie dają młodym fundusze europejskie. Każdy młody mieszkaniec dowie się jak skorzystać ze środków PO WER na rozwój zawodowy i osobisty, min.: na podnoszenie kwalifikacji zawodowych, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji.

Młodzież odwiedzająca stoisko „Power 2 Work” będzie mogła zapoznać się z bazą aktualnie realizowanych na Pomorzu projektów współfinansowanych z funduszy europejskich i zdobyć informacje o możliwościach udziału w projektach realizowanych na Pomorzu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja.

W strefie „Power 2 Work” na młodych Pomorzan będą czekali doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, z którymi będzie można porozmawiać o swoich planach edukacyjnych i zawodowych. Spotkanie z doradcą będzie doskonałą okazją do samopoznania i wykonania testu zainteresowań i preferencji zawodowych.

Ci, którzy stają przed decyzją podjęcia pracy zawodowej będą mieli okazję sprawdzić , które z zawodów na lokalnych rynkach pracy regionu są aktualnie określane za nadwyżkowe, a w których jest deficyt kandydatów do pracy. Odwiedzający strefę dla młodzieży będą mogli zorientować się jakich kandydatów do pracy potrzebują pomorscy pracodawcy korzystając z prostego narzędzia – barometr zawodów.

Młodzi zainteresowani wyjazdem do pracy, bądź na staż poza granice kraju, mogą liczyć też na pakiet praktycznych porad na co zwrócić uwagę decydując się na podjęcie pracy za granicą. O ewentualnym wyjeździe nie powinny bowiem przesądzać wysokość wynagrodzenia czy warunki pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego warto poznać zasady, które pozwolą nam uniknąć nieprzewidzianych kłopotów. O bezpiecznym szukaniu ofert pracy u zagranicznych pracodawców będą informować doradcy EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.