Tercet egzotyczny

Tercet Egzotyczny to obecnie najstarszy działający polski zespół muzyczny, założony jeszcze w 1963 roku. Zespół słynie z przebojów wykonywanych w stylu latynoamerykańskim. Wokalistką Tercetu od samego początku jest Izabela Skrybant-Dziewiątkowska.

W historii swoich występów Tercet Egzotyczny koncertował z powodzeniem na całym świecie, odwiedzając 49 razy USA. Grupa odwiedziła wielokrotnie także m.in. Holandię, Niemcy, Szwecję, Danię i Grecję. W 1992 roku Tercet po raz pierwszy wystąpił również na festiwalu w Sopocie, gdzie został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność.

W 2002 roku, w uznaniu zasług fonograficznych, wytwórnia Polskie Nagrania wręczyła Tercetowi specjalne wyróżnienie w postaci „Diamentowej płyty”. Cztery lata później, z okazji 40-lecia zespołu ukazała się składanka Greatest Hits z największymi przebojami w nowych wersjach.

W 2011 r. zespół nagrał nowe piosenki, które ukazały się w albumie "Pijmy za miłość". Na płycie znajdują się premierowe utwory, wykonane przez Izabellę oraz duety Izabelli Skrybant-Dziewiątkowskiej i Katarzyny Dziewiątkowskiej.

W roku 2013 opublikowano kolejny album - „Tercet Egzotyczny moje życie”, w którym opisano historię zespołu oraz prywatne życie Izabelli. W 2014 roku ukazał się album "Tercet Egzotyczny Świątecznie" (Soliton), zawierający autorskie piosenki świąteczne i pastorałki.

 

Last modified on Monday, 17 September 2018 06:58
Łukasz Iwaszkiewicz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce nec dictum purus. Fusce cursus nunc sed nulla pellentesque, a bibendum massa porttitor. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Sed dui sapien, commodo eget nisl eu, sollicitudin sodales metus. Website: www.gavick.com

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.