Warsztat nr 1

Lekcje z profesorem Snapem (Warsztat dla młodzieży)

Brak wolnych miejsc. Zapraszamy do udziału w pozostałych warsztatach!

Spotkanie z Przemkiem Staroniem vel Profesorem Snapem ma na celu pokazanie, że nowe technologie, Internet i media społecznościowe mogą być świetnym sojusznikiem ucznia oraz nauczyciela w świecie edukacji i szkoleń. Szczególny akcent zostanie położony na Snapchacie i autorskiej metodzie #filosnapy.

W ramach warsztatów poznacie case study moich działań edukacyjnych z użyciem mediów społecznościowych. Przejdziecie trening kreatywności, którego centralną częścią będzie udział w sesji generowania pomysłów i rozwiązań, co ostatecznie pozwoli Wam znaleźć nowe formy uczenia się i zdobywania wiedzy w ciekawy i interesujący sposób (choćby przez Snapchata).

Pokaże Wam w jaki sposób zachęcić również samych nauczycieli do prowadzenia lekcji w ten sposób. Co ciekawe, Snapchat jako pomoc edukacyjna często budził niedowierzanie w środowiskach nauczycielskich, ale za to wielkie zrozumienie i aplauz w pozostałej części świata.

Spotkanie skierowane jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Prowadzący: Przemysław Staroń

Od 6 lat jestem nauczycielem, od 10 trenerem kreatywności, a od 30 dzieckiem neo. Nie powinno nikogo zatem dziwić, że jako nauczyciel zadaję licealistom prace domowe w postaci przejścia gry komputerowej, a prace zaliczeniowe dostaję od nich na Instagramie. Zapomniałem dodać, że jestem fanem Harry’ego Pottera, więc fakultet olimpijski, który prowadzę, nazwałem Zakonem Feniksa. W tym roku zaproponowałem Zakonowi dodatkową formę komunikacji i jednocześnie powtarzania wiedzy filozoficznej, a mianowicie #filosnapy, czyli kontakt edukacyjny za pomocą Snapchata.

Liczba uczestników: Brak wolnych miejsc

Godzina: 14:00-15:15

Sala nr 1C

Adres: Brak miejsc
×
×

Log in